Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/444.png1911 року на території селища Малинівка, на так званих «Горбах» була заснована школа, де навчалися 110 учнів ( переважно хлопчики). Це була одноповерхова будівля з трьома класними кімнатами та двома квартирами для вчителів. Термін навчання у школі в той час складав три роки. Навчали дітей три наставники. Вивчали Закон божий, російську та церковно - слов’янську мови, арифметику і малювання.

Відомо, що на початку 1911 року навчальний заклад мав назву – Малинівське початкове училище, і в ньому працювали освічені і підготовані спеціалісти. В ці роки почала працювати в Малинівському початковому училищі Щербинина Євдокія Василівна, яка після закінчення Чугуївської жіночої гімназії О.П.Жанколь отримала дозвіл на викладання в початкових училищах.

Після громадянської війни і становлення нової держави Малинівське початкове училище продовжувала свою роботу, але вже як початкова школа і як належно виконувала своє призначення в ділі боротьби з неписьменністю. Незважаючи на нестачу паперу, зошитів, чорнила, букварів і підручників школа працювала , навчаючи і виховуючи дітей.

/Files/images/rfg.png В 30-тих роках 20-го сторіччя в Малинівській початковій школі розпочала працювати вчителем, а згодом і очолила цей заклад Пустовійт Поліна Михайлівна, ,яка за 30 років своєї роботи навчила декілька поколінь малинівців. За цю тяжку працю та відданість своїй справі Пустовійт Поліна Михайлівна була нагороджена орденом «Трудового червоного прапора».В важкі роки Великої Вітчизняної війни (1941- 1945 р.р).школа почала жити іншим життям. На початку військових дій школу використовувалась як казарми для радянських військових, а після окупації селища Малинівка фашистами на території школи розташувалися німецькі військові. Селище декілька раз переходило з рук в руки, було зруйновано багато будівель, але будівля школи майже не була ушкоджена. Після визволення селища від фашистських загарбників в лютому 1943 році почалася відбудова селища, а також шкільних приміщень.

/Files/images/jkj.jpgШкола розросталася і було прийняте рішення про добудову приміщення школи, про збільшення кількості класних кімнат. В 1964 році було збудоване нове крило школи, яке вміщало ще 5 класних кімнат. На будівництві були задіяні і батьки і старші учні, так як кожен бажав якнайшвидше пустити в експлуатацію нові приміщення. З того часу в школі стала розвиватися кабінетна система, створювалися кабінети хімії, фізики, історії.

В кінці 70-х на початку 80-х Малинівська восьмирічна школа була однією з найкращих шкіл серед восьмирічок у Чугуївському районі.

Закінчивши школу, багато учнів продовжували своє навчання в технікумах та інститутах Харкова і Харківської області. Випускники цих років, отримавши вищу освіту, сьогодні займають високі посади врізних організаціях і закладах Харківської області. Так один із учнів Малинівської восьмирічної школи Гарячий Володимир Дмитрович нині займає посаду декана одного із факультетів Харківської Фармацевтичної Академії, друга випускниця Запорізька Галина Дмитрівна – викладач Харківської Академії Культури, Смірнов Олександр Борисович, теж випускник цієї школи – очолює службу МНС Печенізького району. А головне, що випускники школи повертаються до неї, але вже в якості вчителів та вихователів. Це

/Files/images/guuuuy.jpg1. Білоконь Л.Ф.- вчитель початкових класів

2. Дегтярьова ( Косенко) Т.О.- вчитель початкових класів

3. Анісімова ( Калашнікова ) Г.М. – вчитель української мови та літератури

4. Шамай (Зеня) Т.М. –вчитель початкових класів

5. Шарова ( Непочатова) І.В. – педагог -організатор

6. Мураховська ( Скомороха) Н.А. – вчитель української мови та літератури

7. Картавіна Н.М.- вчитель фізичної культури

8. Колот С.В.- соціальний педагог

В 1995 році Малинівська восьмирічна школа була про ліцензована , як загальноосвітній заклад І-ІІІ ступенів. Мова навчання – українська.

Кiлькiсть переглядiв: 1055

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.