/Files/images/IMG_20200522_102740.jpg

21 травня - День вишиванки.

/Files/images/2502227.jpg

Останнім часом вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Багато її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення. Наврядчи майстрині, що започаткували ремесло вишивання, могли собі уявити, що у 21 столітті вишиванка стане символом величного козацького народу. Чому так сталося?

Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код.

/Files/images/images (5).jpg

В Україні вишивати вміли у всіх регіонах. Кожна область, інколи навіть село володіли своїми унікальними техніками вишивання. Дівчаток із наймолодшого віку привчали до вишивання. У деяких областях це ремесло любили навіть чоловіки.

Вишиванки здавна носили чоловіки, жінки і діти. Кріпаки і пани, міщани і селяни. Одягали їх у свята та на щодень. За вишиванкою можна було визначити статус та походження власника. Найдавнішими матеріалами, з яких українці виготовляли для себе вишиванки, були тканини з овечої вовни, льону та конопель.

Історики досі вагаються, називаючи приблизний час започаткування ремесла вишивання. В одному дослідники суголосні: в добу палеоліту вишиванка вже була популярною та високо шанувалась серед наших пращурів.
Поблизу села Мізин, що розташоване на Чернігівщині, археологи знайшли лляні сорочки, прикрашені унікальними вишитими візерунками. Ці залишки вишитих сорочок вважаються найдавнішими зразками цього ремесла.

Згодом, у Миколаївській області були проведені розкопки могили знатної та заможної сарматки. Курган Соколова Могила залишився чи не єдиним не пограбованим. В ньому археологам вдалось розкопати вовняним одяг, ймовірно сорочку, оздоблений стародавнім вишиттям. Цей факт доводить важливість вишитого одягу для людей, адже його клали в могилу разом із золотом.

Ці факти зайвий раз доводять, що вишиванка пройшла тернистий шлях крізь віки, щоб залишитись взірцем патріотизму для мільйонів українців зараз.

Наші предки вірили, що кожен елемент на вишиванці має конкретне значення. Згодом зникла традиція вибирати вишиванку, зважаючи на її символізм. Люди перестали задумуватись про те, що поєднання певних візерунків може принести в їхню долю лихо, або ж навпаки – щастя і вдачу.


У зв'язку з небувалим розквітом українського національного вбрання, українці стали звертати неабияку увагу на те, що зображено на їхніх вишиванках, які кольори поєднані та що вони символізують.

-геометричні візерунки символізують стихії природи та родючість землі, такі візерунки притаманні Гуцульщині;

/Files/images/images (6).jpg

-рослинні та квіткові орнаменти здавна символізують сімейне щастя, материнську любов, такими орнаментами вишивали на Чернігівщині;

/Files/images/images (3).jpg

Майстрині з усієї країни зображували на полотні тварин і вірили, що їхні зображення приносять вірність, достаток і довголіття.

Символічними є не тільки відтінки та форми вишивки, а й полотно та його колір. Традиційно вважали, що білосніжний колір означає цноту та чистоту,

червоний символізує життєву силу,зелений – природу та спокій,а чорний – смуток і тугу.

Найчастіше одягали білі вишиванки, вони додавали життєрадісності, а чорна вишиванка слугувала для часу посту та жалоби.

Сьогодні Ви можете купувати вишиванки різних кольорів: рожеві, бордові, зелені, сірі ті інші. Лише пам'ятайте, що більш темний колір вишитої сорочки завжди символізує смуток та тугу.

/Files/images/images (8).jpg

/Files/images/IMG_20200519_094738.jpg

Кімнатне садівництво – це вирощування рослин у домашніх умовах або в громадських приміщеннях. Особливо популярний цей вид садівництва в країнах із довгими, холодними зимами. Прийоми, використовувані в кімнатному садівництві для досягнення здорового стану й високого рівня декоративності рослин, відрізняються від тих, що застосовуються в саду й у теплицях. При властивих людському житлу протягах, низькій вологості повітря і недостатньому освітленню в зимовий час може жити, розвиватися і цвісти не так уже й багато рослин, наприклад, ті, що в природі зустрічаються на плоскогір'ях тропіків і субтропіків, де повітря сухе, а між зимовою та літньою температурою різниця не така вже й велика, як і різниця між нічною та денною температурами. Такі пристосування, як акваріуми, тераріуми та міні-теплиці дозволяють вирощувати в кімнатній культурі дрібні рослини, що представляють флору жаркого та вологого клімату. А якщо в будинку є неопалюване приміщення, де взимку температура підтримується в межах 8-12 ºC, то в ньому можуть зимувати вічнозелені культури з помірного кліматичного поясу.

Ми розкажемо про найбільш популярні та не вибагливі рослини

/Files/images/kaktus-smes-okrasok_1.jpg

Кактус– вічнозелена рослина, яка має соковиті стебла з колючками-ареоли, належить до роду суколентних. Ареоли – це колючки і волосинки на стеблах кактуса. Кактуси родом з Америки, у природі вони ростуть у пустелі, гарно цвітуть, чудово переносять посуху і тривалу спеку.

У нас, в Україні,кактуси зустрічаються як декоративні рослини. Ми звикли бачити кактуси у формі маленьких круглих чи видовжених колючих куль. У природі кактуси бувають деревоподібні - кущисті часом не відрізняються від звичайних дерев; стовпоподібні - здалеку виглядають як багатометрові розгалужені стовпи; ампельні - з зігнутими до землі стеблами; ліаноподібні - ростуть на скелях, на камінні, на землі і на деревах; лісові кактуси -зовсім несхожі на пустельні кактуси і ростуть на деревах.

/Files/images/Без названия (2).jpg

Різдвяний кактус Шлюмбергера- квітка, яка має багато назв: зігокактус, епіфілантус, різдвяник, грудник і багато інших. Своє ім’я рослина отримала в честь першовідкривача Фредеріка Шлюмбергера. Ця рослина є абсолютно домашньою і не зможе розвиватися в умовах вулиці та нестабільності температур.Квіти кактуса рожевого, червоного, фіолетового або білого кольору, тим більше, що цвітуть вони тоді, коли більше ніякі квіти не розквітають – у грудні. Ця рослина також цікава плоскими стеблами, які наче складаються з декількох частин– така цікава структура повністю компенсує відсутність листя. Квітки появляються на кінцях стебел. Прикро, що кактус Шлюмбергера цвіте не довго, зате дуже легко і швидко розмножується живцями пагонів

/Files/images/Без названия (3).jpg

Бегонія коралова є пряморостущим видом бегоній. Досягає 0,6 - 1 м у висоту. Стеблинки прямі, голі. Листочки даної декоративної культури покриті світлими або сріблястими цятками, мають подовжену овальну порізаний форму, зеленого забарвлення, в літню пору нижня сторона листів перетворюється в червоний окрас. Суцвіття характеризуються коралово-червоним забарвленням. Сприятливим місцем для вирощування квітки в домашніх умовах є західна, східна, північна сторона кімнати, оскільки ця рослина не сприймає надходження прямих променів сонця. Радує своїми барвистими квітами і в зимовий період. Догляд за даним різновидом бегонії не вимагає великої скрупульозності.

/Files/images/tolstyanka.jpg

Толстянка яйцеподібна, або крассула овата, вважається символом удачі і благополуччя. Одна з назв - грошове дерево - рослина отримала за специфічну форму листочків, що нагадує монети. Вона виглядає дуже оригінально і зовсім не вимоглива в догляді, розводити її легко, а мати в своєму квітнику крассулу овата приємно, престижно і корисно відповідно до фен-шуй.
Походить з Південної і Тропічної Африки,зростає також на Мадагаскарі. Включає в себе більше 300 видів. Максимальні розміри в культурі - 2 м заввишки. Одне з найбільш витривалих рослин, якщо його не заливати.

/Files/images/Aloe_drevovidnoe_2_06093258-600x450.jpg

Алоє.Самий популярний і корисний серед усіх декоративних рослин – алое. Існує безліч рецептів від хвороб від яких можна позбутися за допомогою цієї рослини. Побутова назва – столітник, ставитися до сімейства асфоделиевых (Asphodelaceae) і налічує понад 400 видів. Всі різновиди алое об’єднує дуже гіркий смак аркуша, а з арабської алое так і перекладається – гіркий. Рослина складається з товстого стовбура і товстих, гострих листя з щербинами або колючками. На своїй батьківщині в Африці, існує безліч різновидів, що можна зустріти маленькі кущики, гігантські деревовидні рослини різної форми та кольору. В домашніх умовах практично не цвітуть, зате можуть досить довго існувати в горщику, максимально до 20 років. В диких умовах квітки мають форму трубки жовтого, червоного кольорів на довгому квітконосі.

/Files/images/2319360224.jpg

Хоя карнозе. Ще її називають восковимплющем. Ця рослина з маленькими рожевими квітами, якій буде добре і під палючими променями і в повній темряві. Товсті листя рослини прекрасно утримують вологу, так що поливати їїможна раз в декілька тижнів або навіть раз на місяць. Більш того, якщо рослина все-таки засохла, їїможна відродити. Вона може відродитися з маленького черешка. Звичайно ж, якщо ви хочете, щоб рослина цвіла пишним цвітом, то краще помістити їїна східному або західному вікні і не забувати поливати, але якщо вас буде влаштовувати просто його розкішна зелень, то досить невеликого поливу.

/Files/images/IMG_20200514_112339_1.jpg

Соціальні мережі для книголюбів

/Files/images/i75_ArticleImage_16053.jpg

Соціальні мережі - це простір для обміну думками, ідеями та поглядами. Крім загальновідомих Вконтакте, Однокласники, Facebook, Twitter, є ще й спеціалізовані мережі для любителів книг, в яких вони можуть дізнатися, що читають їхні друзі, написати власну рецензію, скласти список книг для прочитання і бути в курсі книжкових новинок.

Для того, щоб спростити пошуки цікавих книг і впорядкувати особисту бібліотеку, пропонуємо познайомитися з соціальними книжковими мережами, де можна знайти однодумців і поділитися враженнями від прочитаного.

/Files/images/Без названия (1).jpg

Rubuki- соціальна мережа і одночасно дискусійний клуб для читачів і видавництв. Ресурс є російськомовним і виконує роль онлайн-майданчики для пошуку книг і створення власної книжкової бібліотеки. Додаткова функція, що відрізняє цей ресурс, - можливість додати книгу, яка відсутня в бібліотеці, і читати її з будь-якого комп'ютера. Ви також можете робити нотатки, вести дискусію в спеціальному розділі та відзначати улюблені цитати.

Практична користь Rubuki - можливість зв'язатися з авторами і видавництвами.

/Files/images/Без названия.png

Wattpad - масшабний онлайн-сервіс для книгоманів, де у вільному доступні зібрано понад 10 млн книг. Wattpad - це також стартова платформа для письменників. Щодня тут з'являються твори нових авторів, а ті, які набирають найбільше лайків, переходять до рубрики «популярне». Крім загальних функцій і рекомендацій, команда Wattpad щорічно проводить конкурси для користувачів і молодих письменників.

/Files/images/readrate-1-728.jpg

Readrate - соцмережа для читачів від команди PocketBook, яка щотижня пропонує читачам нові рейтинги. Тут також є список рекомендацій від знаменитостей. Крім цього, на ресурсі ви можете створювати свою бібліотеку, ділитися враженнями від прочитаного, а також записувати улюблені цитати і поширювати їх в інших соцмережах.

Ресурс доступний на 2 мовах: російською та англійською.

/Files/images/live_lib.jpg

LiveLib - це жива бібліотека в мережі, яка об'єднує читачів і авторів. Ви можете створити свою добірку книг і поділитися нею з друзями. Крім списків літератури і відгуків, тут можна грати в літературні ігри та отримувати за цепризи. У соцмережі існує опція заміток і цитат.

и рецензії і замітки, цитати, вести персональний блог, спілкуватися з однодумцями. Відмітна риса сайту - відсутність великої кількості реклами для зручності користувачів.

Two-books - рекомендаційний сервіс, основною ідеєю якого є складання списку кращих книг світу. Кожен користувач вказує 2 найулюбленіші книги. Книги всіх користувачів і формують даний список. Чим більше людей вважають одну й ту ж книгу улюбленою, тим більш високу позицію в списку вона займає. Крім цього, на сайті зібрані цитати, рецензії, персональні рекомендації, індивідуальні бібліотеки користувачів. Унікальність ще й в тому, що творці вважають терміни «новинки» і «бестселери» маркетинговими прийомами для збільшення продажів, тому акцент робиться саме на кращому з написаних книг.

Скільки часу потрібно виділяти на читання

Скільки часу в день треба присвячувати читанню? Пропонуємо кілька досліджень, які дають відповідь на це питання.

/Files/images/100_4343.jpg

В одній зі статей журналу «Time» за 2014 рік вказано, що американці читають (за їхніми ж словами) всього 19 хвилин в день. Така інформація з'явилася після досліджень, проведених Бюро Статистики Праці США, які також відзначили, що молоде покоління - у віці від 25 до 34 років - читає тільки 4 хвилини в день. Тоді як люди старше 75 років витрачають на читання більше години в день.

Чи дійсно існує науково обґрунтована кількість хвилин, що потрібно щодня витрачати на читання? Ми точно знаємо, що читання покращує пам'ять і пізнавальну функцію, піднімає рівень розуміння і зменшує стрес, може поліпшити навички спілкування і рівень не тільки освіченості, а й взагалі здатності до навчання. Всі ці переваги не з'являться за 4 хвилини.

Виявляється, науково доведені тимчасові рамки для щоденного читання дійсно існують! І цифри можуть вас здивувати

/Files/images/23-01-15-foto-600x404-1.jpg

Це може бути тільки 30 хвилин в день. В рамках щорічного дослідження «Про здоров'я і виході на пенсію» Мічиганський університет провів опитування 3600 чоловіків і жінок старше 50 років про кількість часу, який вони виділяють на читання. За їхніх відповідей дослідники встановили, що люди, які щодня читають тільки 30 хвилин, живуть приблизно на два роки довше, ніж ті, хто не читає взагалі.

Але це 30 хвилин в день на протязі багатьох років. Дослідження проводилися протягом 24 років з щорічним повторним оглядом його об'єктів в період з 1992 по і 2016 роками. Отже, ви не можете читати 30 хвилин від випадку до випадку і чекати, що це подіє. Ці 30 хвилин треба присвячувати читанню кожен день не менше 12 років поспіль. Краще почати приймати це «ліки» негайно.

Ще один момент: те, ЩО ви читаєте - важливо. Переваги від 30-хвилинного читання помітили тільки у тих, хто читав художню літературу, нон-фікшн або поезію. Власне, те ж дослідження показало, що ці переваги не виявлялися у тих, хто читав тільки газети або журнали.

Швидкість читання також має значення. Згідно зі статтею, опублікованою в журналі «Forbes» в 2012 р, більшість американців читають зі швидкістю 300 слів за хвилину. Цю цифру фахівці розподілили між різними формами засобів масової інформації: газетами і журналами, блогами, поштовими повідомленнями і, власне, книгами. Отримавши результат, дослідники прийшли до висновку, що людина, яка поглинає текст зі швидкістю 300 слів за хвилину, повинен виділяти щодня приблизно 2 години, щоб прочитати ту кількість інформації, яке допоможе йому стати успішним..

/Files/images/871.jpg

Мораль: читайте кожен день. Не так важливо, скільки ви читаєте - 30 хвилин або більше 2 годин - важливо робити це кожен день. Переваги окреслені дуже чітко - підвищення рівня освіченості та емоційного IQ, зменшення стресу і довге життя в порівнянні з тими, хто зовсім не читає. А це означає, що ви будете мати набагато більше часу на читання. Здається, це дійсно варто всіх зусиль!

/Files/images/images (1).jpg

Світ особливого дитинства.

/Files/photogallery/d0b3d0bed0bbd0be.jpg

Безумовно, кожна дитина незвичайна і індивідуальність, але серед них є діти, які не такі, як усі – з обмеженими фізичними можливостями.

Ми називаємо їх «особливими». Знаєте, чому? Тому що у них незвичайна сила волі, мужність і любов до життя – вони займаються спортом, подорожують, співають, танцюють...

Головне, вони вміють радіти кожній хвилині. І не потребують жалю, лише чекають розуміння і мріють про одне: щоб на них дивилися, як на рівних. Пропонуємо книги, які не тільки розповідають про проблеми особливих дітей, а й допомагають приняти їх.

А. Маршалл «Я вмію стрибати через калюжі».

Ця історія звичайного австралійського школяра, який звик стрибати і бігати, який мріє стати відмінним наїзником, як його батько. Але раптом він виявляється прикутим до лікарняного ліжка, а потім і до милиць. Однак слово "каліка" здається Алану відносяться до кого завгодно, тільки не до нього. Його мужність, сила духу і віра в справедливість допомагають йому подолати свою недугу. Милиці нікуди не подінуться, але він не дозволить їм впливати на своє життя. Він буде скакати на конях, полювати на кроликів з іншими хлопчаками і навіть отримає стипендію комерційного коледжу в столиці.

Р. Дж. Паласіо "Диво".

Є на світі п'ятикласник на ім'я Август Пуллман. З одного боку, він такий же як і інші хлопчаки його віку. А з іншого, він зовсім не такий, як інші хлопчаки. По-перше, Август ніколи не ходив у звичайну школу – з першого класу з ним вдома займалася мама. По-друге, Август переніс 27 операцій. Через дуже рідкісну генетичну помилкиу у Августа не має обличчя. Не лякайтеся. У нього є очі і ніс, рот і вуха. Але все це перемішано на його обличчі так, що не відразу і розбереш. І з дитячого віку Август звик до того, що діти (та й деякі дорослі), кинувши погляд на його обличчя, швидко відверталися. І ось такий хлопчик повинен піти в школу. Уперше. До звичайних дітей. Це книга не про хлопчика-інваліда. Хлопчика без обличчя. Хлопчика- невидимку. Хлопчика-шокуючого-оточуючих. Це книга про те, як мужність, почуття гумору, доброта і дружба здатні створити справжнє чудо. Тому вона так і називається.

Ш. Дрейпер «Привіт, давай поговоримо».

Мелоді не схожа на більшість людей. Вона не говорить і не ходить, і багато хто вважає її відсталою. Але у неї незвичайна пам'ять: вона пам'ятає все, що коли-небудь з нею сталося. Мелоді розумніші за дорослих, які намагаються поставити їй діагноз, і розумніші за своїх однокасників з інтеграційного класу, вона бачить, відчуває і чує те, що інші не помічають. Вона радіє життю, але тільки уявіть, як важко їй доводиться, і як буває сумно та нестерпно. Дівчинка хоче, щоб до неї ставилися як до людини, а не діагнозу – дитині з ДЦП. І вона має намір довести всім, що теж чогось варте...

С. Белл «СуперУхо».

Школа і нові друзі — це завжди непросто. Ще складніше в школі, коли тобі доводиться носити гігантський слуховий апарат. Щоб це пережити, потрібна справжня суперсила. «Супергерої, можливо, дуже круті — але вони інші, вони відрізняються від усіх. А коли ти інший, ти самотній». Як Бетмен після подвигів повертається в свою «бэтпещеру», Сісі відчуває, що живе в «сфері самотності». Але, врешті-решт, вона приходить до іншої думки: "наші відмінності - це і є наші суперздатності". У цьому смішному і зворушливому графічному романі автор та ілюстратор Сісі Белл розповідає свою непросту історію дорослішання — від втрати слуху, першого слухового апарату і першого походу в спецшколу до набуття справжніх друзів і першого кохання.

М. Глейцман «Базікало»

Дівчинці Ро 11 років, і вона вважає себе жахливим базікалом. Вона і справді базікає без угаву, але тільки... про себе. З самого народження її горло влаштовано трохи по-іншому, і через це дівчинка не може розмовляти вголос. А ще у Ро незвичайний і чудовий тато, який не схожий на інших пап — він не носить строгих костюмів і любить співати ковбойські пісні. Це прекрасна історія про те, як важливо розуміти і поважати того, хто не схожий на тебе.

М. Халаші " І раптом пролунав дзвінок»".

7-річна Шаріка перенесла важке захворювання — дитячий параліч, вона прикута до крісла і не може ходити. Але хвороба не затулила від неї світ. Шаріка тягнеться до людей, радіє тому, що прийдуть гості, намагається уявити, як грає з хлопцями її старша сестра Габі, і з нетерпінням чекає, чи не подзвонить хтось у двері. Адже дзвінок у двері завжди обіцяє щось цікаве.

В. Крапівін "Літак на ім'я Серьожка".

Рома Смородкін може все, що і його однолітки: він вчиться, допомагає по дому, грає, майструє і чудово малює. Але кілька років тому страшний випадок посадив його в інвалідне крісло. Напевно, тільки тому у нього досі немає справжнього друга. А друг-це інше життя, де може статися все. Дружба відразу схожа і на політ, і на сон, і на таємницю – на неможливе.

Е. Н. Болдуін «Ще трохи часу».

У центрі розповіді велика сім'я -тато, мама, три сестри і два брати. Четверта дитина в сім'ї – Метті, у якого синдром Дауна. Така дитина в сім'ї і для батьків, і для братів і сестер – велика проблема і нелегке випробування: «Дауньонок крихкий, вразливий, він буде у всьому відставати від однолітків. Він може мовчати, і сумувати, коли ти захочеш з ним поспілкуватися, і навпаки, шуміти і базікати без угаву, коли тобі захочеться спокою і тиші. ... деякі люди, які тобі були дорогі і близькі, раптом відвернуться від тебе: відтепер ти стала не зовсім такою, як вони. Для них тепер і ти теж людина з обмеженими можливостями». На деякий час Метті опинився в приватному пансіоні серед собі подібних. І все ніби непогано складається, можна жити легко і весело. Але щось не так...всі занудьгували без Метті.

Е. Мурашова «Клас корекції».

«Життєва казка» про дітей, відкинутих суспільством, які живуть, мріють і сподіваються. Але всі їхні мрії і бажання збуваються в іншому, паралельному світі. Реальний світ наповнений жорстокістю. Повість сильно виділяється в потоці сучасної вітчизняної літератури. Тема дітей, що відкидаються суспільством – розумово- неповноцінних, інвалідів, соціально запущених, занадто незручна і некрасива, важко зважитися говорити про це. Автор закликає своїх читачів, і дітей, і дорослих до спільної душевної і моральної роботі.

Р. Ельф «Синій дощ».

Ця невелика психологічна повість – про крихкість тілесного і душевного світу маленької людини. І про те, як легко цей світ зруйнувати. А ще — про дружбу, яка може створити диво… Маленька Саша збирається їхати в інтернат для німих і глухонімих дітей. Вона не може говорити: «колись давно вміла трошки, як всі маленькі діти. А потім, коли їй не було ще трьох років, її дуже злякав п'яний тракторист, який переїхав на її очах п собаку,що перебігала дорогу, і з тих пір Саша мовчала". Вона стала «...незрозумілою дівчинкою» навіть для близьких людей, а вже малознайомі намагалися зовсім не спілкуватися, ніби як навіть побоювалися її німоти. Саша теж цуралася і дітейі дорослих". І живе в своєму особливому світі. Але у дівчинки є один "Найкращий друг на світі": сусід Саша (правда, зовсім дорослий -мамин однокласник). З його допомогою дівчинка не тільки пізнає навколишній світ, але і знову знаходить можливість говорити.

Топ-10 українських книг, які читає весь світ

Історія України, українських сердець і різних життєвих сюжетів представлена в кращих творах наших письменників, поступово знаходить шлях до умів і сердець читачів не тільки в нашій країні, але і у всьому світі.

“Польові дослідження з українського сексу” Оксана Забужко

Роман про небезпеку повного занурення в іншу людину, про тотальну любов, яка вимагає від жінки відмови від самої себе, свого таланту, місії та простору, від своєї душі і долі. Роман видано англійською, болгарською, голландською, італійською, німецькою, польською, румунською, російською, сербською, шведською та чеською мовами. Інші твори Оксани Забужко: “Сестро, сестро”, “Казка про калинову сопілку”, “Музей покинутих секретів” теж видаються у перекладі за кордоном. Їх обов’язково потрібно прочитати.

“Перверзія” Юрій Андрухович

Науковий симпозіум у Венеції, тема якого звучить так: “Пост-карнавальне безглуздя світу: що на обрії?”. На сипозіум намагається дістатись через Мюнхен український письменник Станіслав Перфецький, якого підвозить дивна сімейна пара: Ада Цитрина і німий Доктор Янус Марія Різенбокк. У Венеції Перфецький, кинувшись за повією, потрапляє на сектантське богослужіння: представники мігрантів різних національностей поклоняються новому божеству, якому в кінці церемонії приносять в жертву велику рибу. А далі сюжет закручується так, що фінал його Перфецький знаходить тільки на віддаленому острові Сан-Мікеле, знайшовши, нарешті, єдиного священика, який може вислухати його сповідь і поговорити з ним про Україну. Роман виданий багатьма мовами, як і ще один культовий твір автора – “Московіада”.

“Месопотамія” Сергій Жадан

Це дев’ять історій у прозі і тридцять віршованих уточнень. Всі тексти цієї книги – про одне середовище, герої переходять з однієї історії в іншу, а потім і у вірші. Філософські відступи, фантастичні образи, вишукані метафори і специфічний гумор – тут є все, що так приваблює у творах Жадана. Це історії Вавилона, переказані для тих, хто цікавиться питаннями любові і смерті. Історії про життя міста, що лежить між двох річок, біографії персонажів, які борються за своє право бути почутими, хроніку вуличних сутичок і щоденних пристрастей. Роман дуже популярний за кордоном.

“Культ” Любко Дереш

“Культ” – перший роман Любомира (Любка) Дереша. У далекому 2001 році юному автору було 16 років. Дехто визначає жанр цього твору як фентезі, але, як би там не було, роман Дереша “передає привіт” таким метрам готики і фентезі як По, Желязни або Лавкрафт. Роман перекладений і виданий у Сербії, Болгарії, Польщі, Німеччині, Італії та Франції.

“Пікнік на льоду” / “Смерть стороннього” Андрій Курков

Курков, мабуть, один з найбільш видаваних за кордоном письменників України, переклади його “Пікніка на льоду” публікували кращі видавництва. Англійською книга вийшла під назвою “Смерть і пінгвін” (Death and the Penguin), і в багатьох мовах зберегли цей варіант. На сьогодні роман перейкладени п’ятьма мовами, у тому числі англійською, німецькою та італійською. Чим зацікавив сюжет зарубіжних читачів? Тим, що це дуже цікавий інтелектуальний детектив. Журналіст Віктор Золотарьов отримує незвичайне завдання від великої газети: писати некрологи на видних впливових людей, хоча всі вони поки ще живі. Поступово він розуміє, що став учасником великої гри тіньових структур, вийти з якої живим виявляється майже нереальним завданням. Твори Куркова перекладені 37 мовами світу.

“Танго смерті” Юрій Винничук

Цей роман названий Книгою року ВВС 2012 року. Дія роману відбувається у двох сюжетних лініях. У першій ми зустрічаємо чотирьох друзів: українця, поляка, німця і єврея, які живуть у довоєнному Львові. Їх батьки були бійцями армії УНР і загинули в 1921 під Базаром. Молоді люди переживають усі перипетії свого віку, але ні за що не зраджують дружби. Друга сюжетна лінія має інших персонажів, а дія її відбувається не тільки у Львові, а й у Туреччині. Обидві лінії перетинаються у несподіваному фіналі. Твори Винничука видавалися в Англії, Аргентині, Білорусі, Канаді, Німеччині, Польщі, Сербії, США, Франції, Хорватії та Чехії.

“НепрОсті” Тарас Прохасько

НепрОсті – хто це такі? Гуцули називають так людей, які відрізняються від інших знаннями та вміннями, чим можуть принести користь або завдати шкоди іншим людям. Роман присвячений “альтернативній” історії Карпат, його дія відбувається в період з 1913 по 1951 роки. Карпати були одночасно і дуже архаїчним середовищем і, як не парадоксально звучить, дуже відкритою зоною міжкультурного спілкування. Ось цей другий міф, про відкриті Карпати, і є його альтернативною історією. Твори Прохаська перекладені англійською, німецькою, польською мовами.

“Ворошиловград” Сергій Жадан

Етапний роман автора, який на момент його написання вже сам по собі формував порядок денний в українському літературно-мистецькому житті. Ніби банальна, звичайна історія про віджату бензоколонку, перетворюється на детально виписану історію звичаїв пострадянської України.

У якийсь момент вже не має значення, де відбувається дія – на Сході чи на Заході. Тому що, виявляється, у кожного з нас свій маленький Луганськ. “Книга року ВВС” цей роман Жадана визнаний найкращим за десять років існування конкурсу.

“Око прірви”/”Чотири романи” Валерий Шевчук

Жанр цього роману – історично-містична антиутопія. Дія його відбувається у далекому XVI столітті, але натякає автор, звичайно ж, на тоталітарний режим СРСР. Твори Шевчука вже давно видаються англійською, польською та німецькою мовами.

“Останнє бажання” Евгенія Кононенко

Як помирають письменники, які брехали все життя? Прислужували режиму, писали книги, яких ніхто не читав, хоча за гонорари сім’я літератора жила в достатку. Ніхто не піде з життя, поки не розповість правди. Навіть, якщо зошит з автобіографією потрапить до рук сина, пролежавши серед купи непотрібних чернеток півтора десятка років. Євгенія Кононенко – чудовий автор і перекладач художньої літератури. Її твори перекладені англійською, німецькою, французькою, хорватською, фінською, польською, білоруською та японською мовами.

Джерело:Всвіті

Шановні читачі бібліотеки КЗ " Малинівський ліцей №2"!

Карантинний процес не може зупинити процес навчання та самовдосконралення. Швидше навпаки - розширюють можливості отримати нові знання та навички. Пропонуємо Вашій увазі добірку безкоштовних онлайн ресурсів .

«Відкрита книга» – онлайн-бібліотека української та світової класики

Ресурс без жодної реклами з літературними творами, які стали суспільним надбанням світової культури. Окремою рубрикою виділені твори зі шкільної програми зарубіжної та української літератури – тож знадобиться не лише аби самому пригадати класику, а й щоб підготувати школярів до виходу на навчання.

«EdEra» – студія онлайн-освіти

Проєкт намагається поєднати на одній платформі безкоштовні курси, які будуть цікаві всім – від школярів до людей різних професій, зокрема, юристів, економістів, викладачів. «EdEra» також пропонує матеріали для підготовки до ЗНО й серії лекцій на соціальні теми: про медіаграмотність, права людини та домашнє насильство.

Ще на сервісі є власна бібліотека з інтерактивними посібниками.

ЛітАкцент

ЛітАкцент– це цілий світ сучасної літератури, що діє з 2007 року під слоганом "Істина така ж гірка, як і солодка!".

Тут публікують рецензії та огляди україномовних оригінальних та перекладних видань, репортажі з подій, інтерв’ю з персоналіями, які творять літературний процес і колонки тих, хто впливає на його перебіг

Бібліотека – багатофункціональниц медійний зонований простір.


Надаємо адреси сайтів, де можна завантажити книги абсолютно безкоштовно:

§Бібліотека «Літера» (http://litera-ua.livejournal.com/) – колекція українських оцифрованих книг у форматах: pdf, djvu.

§«Відкрита книга» (https://sites.google.com/site/openbookclassic/) – електронна бібліотека класики української літератури (для електронних книг).

§Е-бібліотека «Чтиво» (http://chtyvo.org.ua/) – безкоштовна україномовна література на всі смаки.

§Книги українською мовою (http://e-bookua.org.ua/) – бібліотека книг українською мовою у форматі doc.

§Онлайн бібліотека java книг українською мовою (http://javalibre.com.ua/) – зібрана на сайті у форматах: jar,jad,txt,fb2,epub,doc, зручних для читання на мобільних пристроях (мобільних телефонах, смартфонах, кпк, планшетах, MP3-плеєрах, букрідерах).

§«Тексти» на ex.ua (http://www.ex.ua/uk/texts) – український книжковий розділ на сайті ex.ua.

§УКРЛІТ.ORG(http://ukrlit.org/) – Публічна електронна бібліотека української художньої літератури. • Українська Вільна Бібліотека (http://ukr-lib.com/) – електронна українська бібліотека.

§Українська проза на Ліб. Ру (http://lib.ru/SU/UKRAINA/) – каталог української прози у форматі txt.

§УкрКнига (http://ukrkniga.org.ua/) – навчальні матеріали вищих навчальних закладів України, книги видатних політиків та цікава художня література.

§BIBLOS (http://www.biblos.in/) — україномовна Е-бібліотека. Література усіх жанрів, напрямків.

§Книги українською (https://vk.com/with_books) – група «Вконтакті».

§Большая бесплатная библиотека (http://tululu.org/) – Книги різних жанрів і напрямів.

§Книги для Вас (http://books-for-you.info/index.php/books-online.html) – Електронна бібліотека онлайн. Література, аудіокниги, всі цікаві книги fb2 epub txt java, у форматі pdf mobi djvu doc html rtf mp3 jar jad. Слухати аудіокниги онлайн.

§KnigaStore.net:Книги в текстовому форматі онлайн (http://books-for-you.info/index.php/books-online.html) – Книги онлайн. Книжковий софт. Аудіокниги. Електронні книги для скачування.

Тиждень дитячої книги в початковій школі

/Files/images/100_7176.JPG/Files/images/100_7177.JPG/Files/images/100_7178.JPG/Files/images/100_7180.JPG/Files/images/100_7181.JPG

На допомогу вчителям початкових класів

На допомогу вчителям початкової школи розроблено навчально-методичний посібник "Літературне читання в початковій школі". В посібнуки зібрані біографії та твори письменників оновленої програми літературного читання.

/Files/images/б1.jpg/Files/images/б2.jpg/Files/images/б3.jpg/Files/images/б4.jpg/Files/images/б5.jpg/Files/images/б6.jpg

5 кращих дитячих книг до Дня святого Миколая

Наближається одне з найулюбленіших дитячих свят -Деньсвятого Миколая. У ніч з 18 на 19 грудня всім дітям під подушку або в черевички, виставлені біля порога, або в шкарпеточки, повішені біля каміна, кладуть подарунки. Святий Миколай обов'язково прийде до кожного і нагородить щедрим подарунком за хорошу поведінку. Може, комусь навіть пощастить побачити його на власні очі і особисто попросити про щось важливе.

У деяких сім'ях існує традиція: на кожне свято до подарунків обов'язково додавати книгу, щоб таким чином привернути дитинудо читання і прищепити смак до гарної літератури. Пропонуємо найкращі дитячі книги,щоможуть бути прекрасним подарунком до цього дивовижного свята.

В. Кириченко, Л. Колос«Книга, яку треба прочитати до дня Святого Миколая». Як зробити так, щоб дитина відчула наближення свята, сповнилася очікуванням подарунка, святковим настроєм? Як пояснити малюкові, хто такийсвятий Миколай і чому він приносить подарунки? Саме для цього була написана ця книга. Окрім задоволення від чудових історій і яскравих ілюстрацій, вона може принестийпрактичну користь - підкаже як організувати сімейне святкування. Особливо цінним видання буде для батьків, які тільки починають відзначати з дитиноюДеньсвятого Миколая та прагнуть зробити його незабутнім. Читайте книгу разом з дитиною - і дива не оминуть ваш дім!

К. Степаніщева«Гостинці з Ялинового лісу».Ця багатофункціональна книжка стане хорошим помічником спільної підготовки досімейногосвята.Неюможна і зайняти дитину на деякий час, і провести разом затишний вечір. Є в ній і казка, і розмальовування, і цікаві завдання, і англійські слова, і навіть рецепт ароматного імбирного печива.

В. Вздульська, Д. Ракова«Подорож листа. Історія до свята Миколая».Це історія заповітного бажання однієї маленької дівчинки,що йоговона написала до Святого Миколая. Лист страшенно переймається важливістю своєї місії, бо хоче, щоб непросте бажання дівчинки обов’язково здійснилося. Але перш ніж це станеться, йому доведеться пережити багато випробувань і пройти довгий шлях…

Д. Матіяш«Марта з вулиці Святого Миколая».Повість адресована підліткам. Це історія дорослішання дівчинки, яка мріє стати художницею, становлення її як особистості. Церозповідь про життя її рідних і друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату,про народження нового життя…А що ж це за вулиця Святого Миколая? Дізнаєтеся з цієї книги,щодопоможепідліткурозібратися зі своїм внутрішнім світом.

А. Лотоцький«Їде святий Миколай». День святого Миколая - найбажаніший день у році для дітлахів, перед святом вони згадують всі свої добрі і злі вчинки і пишуть листи з побажаннями. Прочитавши цю книгу, діти дізнаються, хто ж насправді допомагає святому Миколаю читати всі дитячі листи, збирати подарунки і запрягати сани. А чудові і барвисті ілюстрації та гарні вірші допоможуть створити для дитини справжнє свято.

Корисні сайти для дітей і батьків

http://sashkaua.ucoz.ua- Сайт для дітей та підлітків "Скринька з секретом"
http://natalyagurkina.ucoz.ua/- Казки від Наталії Гуркіної
http://sashkaua.ucoz.ua- Сайт для дітей та підлітків "Скринька з секретом"
http://www.improvisus.com/ua/vhid.html- Дитячий Інтернет-журнал UA.Ромчик
http://lingualeo.ru/Англійська мова— вивчення онлайн, ігрова форма. Українські словарі. Он-лайн перекладач. Дитячий портал: новини, спілкування, розваги, навчання. Більш підходить для дітей старшого віку.

http://sonyashnik.com/Розваги для дітей: книжки, аудіо, відео, ігри.

http://maluk.in.ua/Розвиваючі ігри, творчість.

http://www.posnayko.comЖурнал "Пізнайко": вірші, казки, творчість.

http://prostir.museum/Музеї України: фото, статті.

http://ukrainaincognita.com/Живописні міста України: інформація, фото.

http://sport.ua/Новини всіх видів спорту вУкраїні. Поради для маленьких підприємців.

http://maps.google.com/Он-лайнкарти світу.

http://www.tvidi.ru/Дитячий портал-соцмережа: ігри, спілкування, щоденники, фотографії тавідеоматеріали.

www.mirbibigona.ru/Дитяча соцмережа: спілкування, музика, фотоальбоми, ігри, новини.

http://www.smeshariki.ru/Розважальна соцмережа: ігри, музика, мультфільми.

http://www.poissonrouge.com/Ресурс англо- франкомовний. Надзвичайно простий інтерфейс іусі дії здійснюються мишкою.

http://www.shaunthesheep.com/Сайт присвячений знаменитому мультику "Овечка Шон".

http://www.smeshariki.ruСайт присвячений мультфільму "Смішарики".

http://www.solnet.ee/Розвиваючі, навчальні ігри для самих маленьких тащебагато цікавого ідля батьків.

http://www.allforchildren.ruСайт для дітей табатьків, наякому багато корисного тацікавого для розвитку дітей різного віку. Загадки, колискові, скоромовки, задачі таголоволомки, уроки змалювання, енциклопедія, велика кількість ігор для дому тавулиці.

http://www.nd.ru/DKСторінка для юних чомучок тавинахідників, опис досвідів табагато довідкової інформації.

http://www.1001skazka.comНасайті можна скачати аудіофайли— казки, аудіо книги.

http://vkids.km.ruІгри для дітей різного віку. Ємультимедіа-уроки.

http://membrana.ruІнформаційно-освітній інтернет-журнал про нові технології.

http://www.whitewolf.co.ua/Цікаві матеріали зісторії тагеографії, статті про рослин ітварин. Казки народів світу. Уроки комп’ютерної грамотності. Дитячий форум. Фотогалерея.

http://www.teremoc.ruДитячий сайт зрозвиваючими іграми, загадками, ребусами, мультфільмами.

http://www.murzilka.org/Сайт журналу "Мурзилка" звіршами, розкрасками, конкурсами таіншою корисною інформацією.

http://kazkovy.com.uaДитяча газета для дбайливих батьків "Казковий вечір"

uneznajki.boom.ruДитячий сайт зцікавими яскравими навчаючими Іграми, загадкамита он-лайнрозкрасками

ladushki.ruСайт для малюків

toys-speak.comДитячий сайт "Буратіно": дитячі казки, бібліотека, аудіо-казки, відеотека

http://www.angelyatko.com.ua/Яскравий сайт "Країна ангелят". Абетки, казки, приказки, скоромовки, ігри

http://www.kazka.in.ua/Народні українські казки

Pauly’s PlayhouseІгри таактивності для дітей від 3років.

UptoTenІгри танавчальні активності для дітей від дошкільного віку до10. Щоб легко знайти потрібну активність, можна використовувати пошук.

Yahoo! KidsРізні цікаві можливості розваг, атакож допомога здомашніми завданнями.

Fun BrainБезліч розважальних таосвітніх ігор.

Enchanted LearningОсвіта, ігри та "зробисам".

Surfing the Net With KidsГід побезпечних сайтах. Єтакож колекція ігор.

/Files/images/Изображение.jpg

Подарунок шкільній бібліотеці

/Files/images/100_4343.jpg

відвідувачі шкільної бібліотеки

Увага!

З 1 по 31 жовтня

в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом « Виховуємо громадянина – патріота України»

Увага ! До шкільної бібліотеки надійшли підручники для 6 класу за новою програмою!

/Files/images/1409238710_front.jpg /Files/images/1409241531_mat62014.jpg

30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек

Всеукраїнський день бібліотек відзначається 30 вересня згідно з Указу Президента України від 14 травня 19998 року №471/98.

/Files/images/may27.jpg

Книижкова виставка до Дня партизанської слави в Україні

/Files/images/100_3809.JPG

Перші читачі у вересні

/Files/images/100_4227.JPG

Нині вересень ,як вчитель,

Двері школи відчиняє,

А дзвіночок голосистий

Всіх святково зустрічає!

Тож нехай знання і вміння

Принесуть в житті плоди.

Щастя, радості, терпіння!

Легких успіхів завжди

Дорогий друже!

Держава вмтрачає багато коштів для того, щоб ти мав підручник. Тож нагадуємо тобі про Єдині вимоги до учнів щодо користування та збереження підручників:

- памятай, що бережливе ставлення до книги - завдання державної ваги;

- одержавши підручник, обгорни його;

- слідкуй за чистотою книги, не читай під час їжі, не бери брудними руками;

- не загортай сторінок, а користуйся закладкою;

- не роби на сторінках підручника поміток, записів;

- не клади в книгу олівці, ручки, інші товсті предмети: від цього рветься палітурка;

- читаючи підручник не згортай його палітурками одна до одної: від цього сторінки підручника розпадаються;

- слідкуй за станом книги, своєчасно ремонтуй її;

- памятай: підручник повинен служити учням не менше 5 років і бути чистим та неушкодженим;

- у кінці навчального року своєчасно повертай підручник до шкільної бібліотеки у відмінному стані.

/Files/images/DSC04818.JPGКоломійцева Любов Іванівна

Приблизно в 1911 році був зібраний книжковий фонд, зусиллями вчителів і була створена бібліотека, яка знаходилась у приміщенні школи. Багато змін пережила бібліотека школи: вона перебувала і в окремій будівлі і знову поверталася до школи, але завжди була осередком інформації та виховання учнів. Зараз бібліотека знаходиться в адміністративному корпусі школи і завжди рада вітати своїх читачів. На жаль тісне приміщення школи не дозволяє розташувати читальний зал та книгосховище, але це не заважає її повноцінно працювати і задовольняти потреби читачі.

/Files/photogallery/02.jpg

Тема над якою працює бібліотека: "Підвищення читацького інтересу шляхом залучення інноваційних технологій в роботі шкільної бібліотеки"

Основні завдання , які ставить перед собою бібліотека:

1. Формувати у користувачів глибокі знання про книгу, бібліотеку та довідково – бібліографічний апарат бібліотеки, уміння працювати з різними джерелами інформації.

2. Закріпити вміння школярів працювати з каталогами і картотеками шкільної бібліотеки.

3.Закріпити вміння школярів працювати з довідковою літературою.


/Files/images/06.jpg/Files/photogallery/05.jpg/Files/photogallery/04.jpg/Files/photogallery/03.jpg

Наша бібліотека

Намалюй книгу

Кiлькiсть переглядiв: 1195

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.