У 2020/2021 н.р. виховна робота в ліцеї була спрямована на виконання теми «Виховання успішної, соціально адаптованої особистості, громадянина України в умовах нових державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти у відповідності до «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів», на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Законів України «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Про охорону здоров'я», Закону України «Про охорону дитинства», Національної програми правової освіти населення, затвердженої указом Президента України від 18.10.2001 №992/2001 «Про Національну програму правової освіти населення», Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти, Концепції громадянської освіти в Україні, постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 року № 111 «Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», наказу МОНУ, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства оборони України, Міністерства культури і туризму України №3754/981/538/49 від 27.10.2009 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання молоді», наказу МОНУ «Щодо профілактики злочинності і правопорушень серед дітей, захисту їх прав на освіту», розпорядження КМУ №514-р від 25.03.2015 «Про затвердження плану заходів з реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року» наказів та листів МОНУ, обласного департаменту науки та освіти та інших розпоряджень та актів.

Реалізація основних завдань i принципів громадянського виховання,формування цінності освіти здійснювалася в ряді пріоритетних напрямків.

I.Ціннісне ставлення до себе

Виховними досягненнями цього напрямку є вміння цінувати себе як унікальну та неповторну особистість, знати наслідки негативного впливу шкідливих звичок на здоров'я, прагнення бути фізично здоровою людиною. У зв’зку з цим було проведено бесіди: «Мій зовнішній вигляд» (1 – 11 кл.), «Профілактика інфекційних захворювань» (1-11 кл.), акція в рамках місячника «Увага! Діти на дорозі», тиждень «За здоровий спосіб життя», під час якого проведено бесіди «Я обираю здоров’я», «Алкоголь і його наслідки» (2-11 кл.), відео лекція «Крок у безодню» , колективний етюд «Кроки до здоров’я» (8-А кл.), перегляд кінофільмів «Станція призначення – життя» (10-А кл.) та «Правда про наркотики» (9-Акл.); «Козацькі розваги» між двома збірними командами школи, акція «Стрічечка солідарності»). Під час Тижня безпеки дорожнього руху проведено рольову гру «У гостях світлофора Моргайка» (1-4 кл.), конкурс кросвордів, ребусів, загадок про Правила дорожнього руху» (5-7, 8-11 кл.), захід з надання першої долікарської допомоги підчас ДТП «Знаю. Вмію. Врятую» (7-11 кл.), заходи до Дня українського добровольця (тенісний турнір), спортивне свято «Травневі старти» та інші..

ІІ. Ціннісне ставлення до людей, сім´ї, родини

Виховними досягненнями цього напрямку є знання та розуміння особистих, родинних, громадянських, національних та загальнолюдських цінностей, уміння співпрацювати з іншими, працювати в групі та колективі, уміння прощати та просити пробачення, єдність моральної свідомості та поведінки. У зв’язку з цим проведено такі цікаві заходи, як година спілкування «STOP! - булінг», «Відомі жінки України», конкурсно-розважальна програма до Дня святого Валентина, День святого Миколая для учнів 1-4 класів, заходи до Міжнародного дня сім’ї (фотовиставка «Моє улюблене сімейне фото») тощо.

ІІІ. Ціннісне ставлення до праці

Виховними досягненнями цього напрямку є усвідомлення соціальної значущості праці в житті людини, повага до людей праці, навички самообслуговування та суспільно-корисної праці. У зв’язку з цим у ліцеї проведено загальне свято «Веселий ярмарок», трудові десанти «Даруй людям радість» (5-11 кл.), , були організовані зустрічі учнів 9-А, 11-А класів з представниками навчальних закладів І-ІV рівня акредитації, рейд-огляд стану збереження підручників, акція «Дай паперові друге життя». доброчинна акція «Джерело», тренінг «Твій вибір – життєвий вибір» та інші.

Кiлькiсть переглядiв: 724

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.